Vyhodnocení soutěžní sezóny 2015 – část první – LEE PRIEST CLASSIC

0

LEE PRIEST CLASSIC, 22.3.2015, Austrálie

Kulturistická ikona Lee Priest, profesionál ve federacích IFBB a NABBA se na sklonku minulého roku společně s australským vedením NABBA / WFF v čele s Graemem Lancefieldem (president NABBA INTERNATIONAL a WFF INTERNATIONAL) rozhodli uspořádat pohárovou soutěž nesoucí jméno této hvězdy bodybuildingu.Tato kulturistická událost nebyla určena jen pro amatérský sport, ale také otevřela soutěžní sezónu v profesionální divizi, čímž prakticky odstartovala další životní kulturistickou etapu našich závodníků.

Vzhledem k termínu soutěže čítala česká výprava pouze dva závodníky, dvojnásobného amatérského vítěze Mr.Universe (2012,2013) a držitele Profi karty (3.místo MS NABBA PRO 2014) Slavoje Bednáře a dále amatérského závodníka a prakticky nováčka ve federaci NABBA/WFF CZECH REPUBLIC  Filipa Grznára. Bohužel jsem nemohl doprovázet naše borce na tuto výpravu, ale po stránce technické měli kluci díky našemu tajemníkovi vše zařízené. obrázek austrálie

Soutěže vždy začínají amatérskou částí, kdy vítězové jednotlivých kategorií mohou požádat o PROFI kartu. Následně pak bojují v PROFI divizi s ostatními profesionály. Jak jsem již uvedl, tak jsem nemohl být součástí výpravy, ale vím, že na předmětné soutěži mohlo být uděleno pět profesionálních karet, neboť soutěž byla postavena dle pravidel NABBA/WFF, avšak amatérská část byla uspořádána výhradně dle pravidel WFF. To znamená, že jde o pět mužských kategorií přepočet výška/váha, kde kategorie Extreme body je prakticky kategorií open, tedy tou nejtěžší v amatérské divizi.

Filip Grznár díky své výšce a tělesné hmotnosti startoval v nejtěžší amatérské kategorii, již uváděné Extreme body. Zde mohu říci, jak jsem sledoval přímý přenos i následně sdílené fotografie na sociálních sítích, tak Filip byl výborně připraven a skvěle se prezentoval, čimž nejen že upoutal pozornost poroty a diváků, ale především na této soutěži zvítězil v amatérské části. Tímto úspěchem si zajistil možnost startu v PROFI divizi, čehož využil a postavil se mezi profesionály! Zde se střetl nejen s naším Slavojem Bednářem, ale také s profesionálem a ikonou jižní polokoule, sympatickým a velmi preferovaným závodníkem Calumem Von Mogerem (vítěz WFF Universe 2014). Připravenost Filipa Grznára, jeho bojovnost a touha zvítězit byla natolik výborná a bezprostřední, že svým výkonem předčil všechny profesionály a musel se sklonit pouze před novodobou ikonou české kulturistiky Slavojem Bednářem. Filipův úspěch považuji za výborný triumf podtrhující jeho osobnost a start jeho kariéry ve federaci NABBA/WFF zcela jistě přináší motivaci dalším atletům, kteří provozují tento nádherný, ale tvrdý sport.

Slavoj Bednář je z mého pohledu naprostý profesionál svého oboru. Vždy výborně připraven, skvěle se prezentuje, jazykově a znalostmi výborně vybaven, inteligentní a sympatický člověk, který svým životním přistupem přesně naplňuje slovo PROFI! Každý krok v jeho cestě bodybuildingem nese noblesu a zárověn pracovitost, svojí pílí a pevnou vůlí dosáhl mnoha cílů a to nejen v oblati sportu.Já osbně považuji tohoto atleta za novodobou ikonu bodybuildingu a pravého profesionála, kterého již zná téměř celý kulturistický svět. Sláva se na sklonku minulého roku rozhodl, že bude po MS NABBA PRO 2014 (Belfast, Severní Irsko) pokračovat i v této sezóně a připravil se na LEE PRIEST CLASSIC PRO DIVISION. Již od samotného nástupu na pódium bylo jasné, že je tato show pouze o něm, jeho soutěž, jeho prezentace, jeho vítězství! Ano, jak již bylo zde na našich stránkách uvedeno, tato soutěž v Austrálii byla pro Slavoje startovní v této sezóně, a je nutné říci, že jednoznačným vítězstvím si náš reprezentant prakticky stanovil vyšší level v budoucnu, tedy Mistrovství světa NABBA PRO 2015!!!….to však v další části mého vyhodnocení kulturistické sezóny 2015.

Gratuluji oběma závodníkům, mají můj obdiv a respekt.

Michal Benda – předseda

obrázek austrálie1

0%
0%
Úžasné
  • Hodnocení užívatelů (2 hlasů)
    9.7
Sdílet

O autorovi

Okomentujete příspěvek