Vyhodnocení soutěžní sezóny 2015 – část druhá – Austrian Championships, 30.5.2015 (1-ženy)

0

Kulturistika a fitness je životní styl, dokáže člověka pohltit, těžce zkoušet i učinit šťastným, ale především poznat sám sebe a motivovat!

Dne 30.5.2015 se v rakouském městě Grafenwörth poblíž Vídně konal tradiční mezinárodní Austrian Championships, kde bojovala i početná česká výprava ve složení: Stanislav Cerman, Milan Kinc, Jan Řišica, Zdeněk Červený, Jan Říha, Lukáš Joudal, Marek Sívek, Petr Kamas, David Bednár, Soňa Valentová, Zuzana Barašová, Pavla Mikulecká, Alena Svobodová, Denisa Janišová, Tereza Šmejdířová.

V této části mého vyhodnocení rakouského šampionátu se zaměřím na ženskou část reprezentace, mužská bude následovat v dalším příspěvku.

Na této soutěži jsem byl jedním ze dvou českých porotců a pokusím se zde ze svých poznámek, ale především z prožitých dojmů, přiblížit názory na obdivuhodné úspěchy naší ženské části reprezentace. Obdivuhodné piši zcela záměrně, protože téměř všichni naši atleti zde prakticky zahájili svůj soutěžní „maratón“ v tomto roce, přičemž některé dívky na soutěžním pódiu stanuly vůbec poprvé.

V nejvíce početné ženské kategorii WFF Fitness nastoupilo i pět našich děvčat, bohužel mylně přesvědčených, že jde o kategorii Bikini Model, a to i když jsem vícekrát na oficiálních seminářích naší federace tuto problematiku řešil… jsem však rád, že se děvčata dokázala i v této kategorii adaptovat a bojovat s velmi zkušenou konkurencí úspěšných závodnic z Litvy a Rakouska. Naše Tereza Šmejdířová a Denisa Janišová jsou usměvavé, sympatické dívky s evidentně pevnou vůlí a dobrou motivací, a i když v Rakousku nepostoupily do finále, kdy ještě měly rezervy v prezentaci i s načasováním soutěžní formy, tak právě s ohledem na jejich tělesnou stavbu a přirozenou ženskost vidím soutěžní budoucnost právě v kategorii Bikini Model. Jsem potěšen, že svým soutěžením a odhodláním motivují další české ženy a dívky, a jistě o těchto bikinách ještě uslyšíme. Alena Svobodová na pódiu ihned zaujme a působí profesionálně, její prezentace nepostrádá ženskou ladnost ani osobitost. Bohužel ani této naší závodnici se nepodařilo probojovat do první šestky, kdy na vyšší umístění ztrácela finální připraveností. Jsem přesvědčen, že se Alena bude v budoucnu lépe prosazovat v kategorii Sports Model, neboť její postava při výborné připravenosti a vyšší míře separace (ve srovnání s Bikini Model) bude lépe vynikat, čímž podtrne svoji profesionalitu a sexappeal, tedy dle mého úsudku bude atakovat přední příčky soutěží. Do finále se tak z českých děvčat v této kategorii probojovaly Pavla Mikulecká a Zuzana Barašová. Pavla především zaujala svojí připraveností a výbornými zadními pózami, kdy z jejího nasazení bylo evidentní, že chce uspět, což je v tomto individuálním sportu nezbytné. Na této soutěži obsadila pátou pozici, přičemž na lepší umístění bohužel ztrácela v čelních pózách a částečně v prezentaci, což je prakticky daň nováčka. Mám za to, že pokud bude dále Pavla takto bojovná s touhou se prezentovat, tak se časem vyzávodí, a tím získá vyšší míru profesionality, kdy právě kategorie Bikini Model je cesta k jejímu úspěchu. Čtvrté místo se podařilo vybojovat sympatické Zuzaně Barašové, která zde působila velmi elagantně s dívčí vizáží a úsměvem ve tváři. Zuzka byla velmi dobře připravená a přirozená s celkově vyváženou koncepcí postavy, vynikala v čelních i bočních pózách. Její umístění považuji za obdivuhodný úspěch a to s ohledem na vítězné soupeřky, které naší závodnici prakticky unikly díky zkušenostem. Pokud tato sympatická dívka bude nadále na sobě pracovat, rozvíjet se a vyzávodí se, pak bude mít česká Bikini Model scéna další úspěšnou sportovní osobnost.

Vím, že na rakouském pódiu to bylo pro naše dívky složité, ale jejich křivky, odhodlání a bojovnost rozvířilo zaplněné divadlo a publikum hlasitě podporovalo každý jejich pohyb, výborná práce děvčata!

Rakousko1

 

Nejúspěšnější žena naší výpravy v Rakousku byla Soňa Valentová, která letos zde odstartovala svoji sportovní kariéru a vybojovala druhé místo v kategorii WFF Ahletic ženy. Tato závodnice se prezentovala s velmi dobrou připraveností, poměrně kvalitně vyrýsovanou figurou a adekvátním svalovým tonusem pro tuto kategorii. Zde musím říci, že mi doslova vyrazila dech, když jako nováček na pódiu předvedla svoji precizní a líbivou volnou sestavu. Precizně připravený závodník! Mám za to, že v budoucnu může Soňa při vyšší ženské ladností a přiměřeně větším osvalením bodovat i v NABBA Toned Figure.

Rakousko - Soňa

Celému našemu ženskému týmu z celého srdce gratuluji a velmi si vážím jejich aktivity, neboť přináší motivaci dalším sportovcům. Díky za vás děvčata 🙂

Michal Benda – předseda

 

0%
0%
Úžasné
  • Hodnocení užívatelů (3 hlasů)
    7.9
Sdílet

O autorovi

Okomentujete příspěvek