Zkrácený zápis z Členské schůze a Shromáždění delegátů ze dne 3.2.2019

0

Dne 3.2.2019 proběhla Členská schůze a Shromáždění delegátů spolku NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s. 

Byly řešeny otázky ekonomického hospodaření spolku v roce 2018, dále byla řešena ekonomická rozvaha spolku na rok 2019. Rovněž byly řešeny a schváleny (odhlasovány) jednotlivé kroky ekonomického hospodaření v roce 2019. Bylo hlasováno a jednotně schváleno. 

Dalším bodem jednání členské schůze a shromáždění delegátů byla výkonnost našich atletů na domácích soutěžích, i na soutěžích v zahraničí včetně reprezentace na ME, MS a Universe obou federací (NABBA a WFF). Byli vyhlášeni a oceněni nelepší atleti NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s v roce 2018.

Jmenovitě:

 • Zdeněk Fajt – Nejúspěšnější soutěžící: národní soutěže muž junior 2018
 • Dan Xaver – Nejúspěšnější soutěžící: národní soutěže muž 2018
 • Šárka Holá – Nejúspěšnější soutěžící: národní soutěže žena 2018
 • Zdeněk Fajt – Nejúspěšnější reprezentant muž junior 2018
 • Dan Xaver – Nejúspěšnější reprezentant muž 2018
 • Veronika Benda Ciniburková – Nejúspěšnější reprezentant žena 2018
 • Robert Smutný – Nejúspěšnější reprezentant muž masters 2018
 • Petr Kovář – Nejúspěšnější profesionál WFF 2018

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vaši práci a reprezentaci.

V loňském roce byl jmenován pátý mezinárodní porotce s dlouholetou praxí – Pavel Kočvara, dále byli po praktických zkouškách jmenováni dva národní porotci – Markéta Bláhová a David Bačkovský. Celkově tak NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s. disponuje osmnácti národními porotci a pěti mezinárodními porotci. 

Na Členské schůzi a Shromáždění delegátů byla řešena otázka národních a mezinárodních soutěží v roce 2019. Byl řešen, schválen a odhlasován počet národních soutěží, celkem čtyři v roce 2019 (dvě v jarní sezóně a dvě v podzimní sezóně).

Vrcholem jarní sezóny na národní úrovni je Mistrovství České republiky v kulturistice a fitness obou federací (NABBA a WFF). Tato soutěž je nominační na soutěže pořádané federací NABBA a federací WFF na úrovni Mistrovství Evropy, Mistrovství světa a Universe. MČR je nejvyšší soutěž národní úrovně v ČR. NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s. umožňuje start juniorům, juniorkám, mužům, ženám, masters i nováčkům. Bylo řešeno a odhlasováno, že každý nováček je povinen se nominovat na MČR, tedy soutěžit na první jarní soutěži pořádané pod hlavičkou NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s., která bude postupová pro nováčky na MČR. Tato soutěž je pro všechny členy mimo nováčků dobrovolná. Bližší termín předmětné nominační soutěže (postupové) pro nováčky bude upřesněn. Termín konání MČR je 18.5.2019 v Brně (konkrétní propozice, místo konání atd. bude upřesněno).

Obdobný systém bude aplikován i v podzimní sezóně, kdy RLS PRAGUE OPEN je pohárovou nominační soutěží, před kterou bude uspořádána nominační soutěž pro nováčky, viz. obdobně jako jarní sezóna. 

Soutěže jarní sezóny:

 • 3.5.2019 Nominační soutěž pro nováčky ČR
 • 11.5.2019 Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, fitness a modelingu, Slovensko, Ružomberok
 • 18.5.2019 Mezinárodní mistrovství České republice v kulturistice a fitness, Brno, ČR 
 • 25.5.2019 Austrian Championships 2019, Vídeň, Rakousko
 • 2.6.2019 WFF European Championships, Manchester, UK
 • 8.6.2019 NABBA World Championships, Belfast, Severní Irsko
 • 22.6.2019 WFF Universe, Seoul, Jižní Korea

Dále byla na Členské schůzi a Shromáždění delegátů řešena otázka rozvoje spolku, kdy se usneslo a odhlasovalo, že další projednání této otázky bude řešeno dne 17.3.2019 na Shromáždění delegátů v Praze 9, v Cíglerově ulici. 3.5

Závěrem si dovoluji všem závodníkům připomenout včasné zaslání přihlášek na soutěže, včasné řešení problematiky týkající se reprezentace, tedy nominační podmínky a splnění Soutěžního a Nominačního řádu. 

Své přihlášky zasílejte na e-mail: sekretariat@nabba-wff.cz

Vždy je nutné uvést do přihlášky: jméno, příjmení, datum narození, předmětnou soutěž, předmětnou kategorii, případně více kategorií. Pro reprezentanty doporučuji zúčastnit se předsoutěžních seminářů, které budou pořádány spolkem NABBA/WFF CZECH REPUBLIC, z.s. (sledujte náš facebook). 

Za správnost: Michal Benda, předseda

Sdílet

O autorovi

Okomentujete příspěvek